FAQ – pytania o filmowanie i fotografowanie wesela

Czy Kamerzysta z Krakowa filmuje ślub w Warszawie?

Po kilku latach filmowania ślubów w Krakowie i innych miastach, do których coraz częściej mnie zapraszacie postanowiłem zrobić to FAQ. Jest to lista najczęściej zadawanych pytań przez nasze pary ślubne. Mimo tego zawsze preferujemy kontakt osobisty więc proszę się nie zrażać na te wypociny i śmiało do nas napisać. Byliśmy na wielu ślubach i weselach w Polsce. Dlatego oprócz filmowania ślubów, a czasem robienia zdjęć ślubnych chętnie podpowiemy Wam różne sprawdzone rozwiązania, pomysły czy polecimy innych usługodawców ślubnych. Tymczasem możecie sprawdzić jakie pytania o filmowanie ślubów pojawią się najczęściej.

Ilu kamerzystów potrzeba żeby stworzyć dobry film i teledysk ślubny?

Tak naprawdę wystarczy jeden bardzo dobry filmowiec ślubny żeby zrobić oryginalny teledysk ślubny. Jak w powiedzeniu. Nie chodzi o ilość, a jakość. Natomiast są sytuacje ,ze lepiej jest mieć dwóch czy nawet 3 kamerzystów ślubnych. Zależy od oczekiwań pary. Zależy od tego jak sobie wyobrażają swój film ślubny. Jeśli para marzy o filmowaniu ich elektryzującego pierwszego tańca na 4 kamery to jednemu filmowcowi ślubnemu może być ciężko. Zależy. Najlepiej jest nam powiedzieć, który z naszych teledysków się Wam podoba i dlaczego. Łatwiej nam będzie wtedy doradzić ilu kamerzystów powinno filmować Wasz ślub.

Czy jako filmowcy ślubni z Krakowa nagrywacie wesela w innych częściach Polski?

Tak, od pewnego czasu otrzymujemy sporo zapytań o filmowanie ślubu w Katowicach, Warszawie, Częstochowie, Poznaniu, a nawet Gdańsku. Co ciekawe pary mają świadomośc, że jesteśmy filmowcami ślubnymi z Krakowa. Nie przeszkadza to jednak parom zdecydowanym na film ślubny po naszemu. My natomiast cieszymy się, że możemy filmować wesela w różnych miastach Polski.

Czy oferujecie film ślubny i fotografię ślubną w pakiecie?

Tak, posiadamy łączony pakiet foto video. Dzięki temu nasze pary mają większą wygodę. My natomiast też mamy ten komfort, ze wiemy z kim pracujemy. Znamy siebie i swoje zwyczaje. Nawet nie musimy się dogadywać, bo wiemy kto jak filmuje czy fotografuje więc nikt nikomu nie wchodzi w drogę.

Czy oferujecie usługę fotografii ślubnej bez pakietu z filmowaniem wesela?

Oczywiście! Jeśli tak bardzo nie podobają się Wam nasze filmy ślubne to nic na to nie poradzimy. Wybaczamy tylko jeśli wcześniej wybraliście już innego kamerzystę na wesele, nie wiedząc o nas! A tak serio, to oczywiście jest to jak najbardziej możliwe i nie mamy z tym żadnego problemu.

Co jeśli nie zdecydujemy się na Waszego fotografa ślubnego, a będzie to ktoś wybrany przez nas?

Żaden problem. Wolnoć Tomku w swoim domku. Dzień ślubu to Wasz dzień i to Wy decydujecie kto ma z Wami być w tym dniu. My możemy zaoferować łączony pakiet filmu ślubnego i fotografa ślubnego. Nieraz współpracujemy z innymi fotografami i nie ma problemów. Także up to you

Czy jeśli nasz termin jest u Was zajęty to polecacie innych filmowców ślubnych albo fotografów?

Tak, „niestety” coraz częściej się zdarza ,ze w dniu Waszego wesela filmujemy już jakiś ślub w Krakowie lub innym mieście. Wtedy możemy Wam zaoferować nawet najlepszych filmowców ślubnych w Polsce, z którymi zdarzyło się nam pracować.

Jak długo filmujecie śluby w Polsce?

Filmujemy śluby w Polsce już od prawie 10 lat. Choć brzmi to „dojrzale”, nie jesteśmy jeszcze siwiejącymi Panami stylizującymi się usilnie na hipsterów. Po prostu bardzo młodo zaczęliśmy no i tak sobie śmigamy teraz w tej branży.

Czy filmujecie śluby i wesela za granicą?

Najczęściej filmujemy śluby w Krakowie i w okolicach chociaż ubiegłe lata coraz bardziej pokazały, że naszym parom nie przeszkadzało nas zaprosić nawet do Gdańska. Po teledyskach ślubnych z pewnością zauważyliście, że filmujemy też śluby w Łodzi, Warszawie, Poznaniu, Częstochowie, Katowicach i innych miastach. Także jeśli chcielibyście żebyśmy nagrali Wam film ślubny gdzieś za granicą to po prostu napiszcie do nas. Zdarzyło się namfilmować śluby w Austrii, Niemczech i Hiszpanii także czemu nie. Z krakowskich Balic na szczęście możemy dolecieć wszędzie!

Jeśli filmujecie wesele poza Krakowem to doliczacie koszt dojazdu?

To zależy od odległości od naszej „bazy startowej” do miejsca Waszego ślubu. Kiedy nam powiecie gdzie będą przygotowania, ślub i wesele to my powiemy Wam czy wiąże się to z ewentualnym kosztem transportowym czy jednak nie.

Czy filmujecie podziękowania dla rodziców?

Tak, mamy na koncie już trochę takich filmów. Wszystkie były wyświetlane na weselach i wywoływały sporo emocji. Dobry pomysł! Tylko please, nie nagrywajmy go na dwa dni przed Waszym ślubem ale zostawmy sobie trochę czasu na montaż.

Czy filmujecie dronem na weselach?

Filmowanie dronem podczas wesela czy ślubu to dobry pomysł. Dzięki temu mamy dodatkowe nietypowe ujęcia, które powodują, że film i teledysk nabierają takiego filmowego look’u. Zresztą zobaczcie sami.

Jak długi jest stworzony przez Was film?

Staramy się, aby filmy ślubne, które robimy miały między 20 a 30 minut. Tak naprawdę zależy to od pary i jej oczekiwań. Zdarzyły się nam filmy 15 minutowe ale i 50 minutowe. Jeśli jest życzenie, aby film odbiegał długością od tego co oferujemy w pakiecie to wtedy ustalamy cenę indywidualnie.

Czy kierujecie parą podczas filmowania ślubu i wesela?

Unikamy mówienia parze co ma robić. Lepiej kiedy każdy zachowuje się naturalnie. Jeśli Pan lub Panna Młoda będą chcieli to im podpowiemy ale na pewno nie będziemy nikogo musztrować jak i gdzie ma patrzeć. Chyba, że „bykiem” na fotografa nie z naszej ekipy 😉

Czy film plenerowy robicie tylko w innym dniu czy możliwe jest, aby plener był w dniu ślubu?

Jak najbardziej zachęcamy do krótkich nagrań plenerowych w dniu ślubu. Wbrew pozorom wystarczy ok 20-30 minut żeby zebrać na tyle fajne ujęcia, które wystarczająco urozmaicą teledysk ślubny, ze każdy będzie pytał „gdzie to było nagrywane?” Najczęściej pary wynajdują bardzo fajne obiekty, które mają swoje ogrody lub ciekawe otoczenie. Wtedy wystarczy to wykorzystać. I wcale nie trzeba zostawiać gości weselnych na długo. Zdarzały się nam sesje 15 minutowe. Pary po prostu nie miały czasu. Powstawały wtedy nieraz naprawdę piękne ujęcia. Nie wiele ale takie, ze prosiły o wydruki z tych ujęć. Także jak najbardziej!

Czy możliwe jest żeby nasz film i teledysk ślubny nie był publikowany w internecie?

Miło jest kiedy możemy się pochwalić stworzonymi dla Was teledyskami ślubnymi publicznie. Z drugiej strony rozumiemy, że nie każdy musi tego chcieć. Jak chodzi o pełne filmy to fajnie jest mieć możliwość pokazać parom prywatnie przykładowy cały film ślubny. Dlatego cieszymy się kiedy dajecie nam taką możliwość ale jeśli nie to luz. Ce la vie!

Czy oferujecie filmowanie ślubu w 4k?

Oczywiście. Zależnie od Waszych potrzeb możecie sobie wybrać opcję filmowania Waszego ślubu w full hd, 4k, a nawet 6k. 4k jest z pewnością przyszłościowym formatem. Możliwe, że za jakiś czas kiedy sygnał obrazu będzie 4k i ekrany tv będą też 4k to obraz full hd będzie się oglądać jak dziś obraz z dawnych kaset vhs.

Jakim sprzętem filmujecie śluby?

Używamy sprzętów sprawdzonych. Staramy się też żeby nasze kamery czy lustrzanki nie rozpraszały Was na ślubie czy weselu. Dlatego nie zobaczycie nas z wielką kamerą na ramieniu, no chyba że takie będzie Wasze życzenie. Bo wiecie. My jesteśmy otwarci na wszelkie wariactwa i nietypowe nagrania filmów ślubnych.

Czy mamy jakiś wpływ na to jak będzie wyglądał nasz film ślubny i teledysk ślubny?

Jeśli para ma jakieś pomysły, życzenia – to chętnie słuchamy. Nasza moc polega na tym ,ze staramy się „wyczuć” parę i raczej robimy film i teledysk po swojemu. Na szczęście później okazuje się często coś w stylu: „ale mega wyszło”, „skąd wiedzieliście, ze uwielbiam te muzykę” ,etc. Więc, tak możecie mieć wpływ ale jeśli zostawicie to nam to sobie poradzimy. W końcu tym się zajmujemy na co dzień od lat.

Czy oczekujecie od nas jakichś wskazówek co do filmowania w dniu ślubu?

Nie, ale jeśli zależy Wam na czymś szczególnie to napiszcie nam o tym na kilka dni przed ślubem żebyśmy o tym wiedzieli.

Czy możemy otrzymać surowy materiał oprócz filmu i teledysku ślubnego?

Pewnie! Dokupienie surowych materiałów jest u nas jedna z opcji dodatków filmowych, które znajdziecie w naszej ślubnej prezentacji filmowej. Pamiętajcie proszę, że bez naszej wiedzy i zgody surowe materiały filmowe i audio nie mogą być wykorzystane w celach innych niż prywatne.

 

Instagram